eDO v médiích

Jiří Hák: Postaráme se o celý developerský projekt
20. května 2020 poradci-sobě.cz

Developerský projekt od A do Z? Jednou z klíčových postav, která stojí za spuštěním nového projektu eDO GROUP, přímo propojující finance s realitami, je Jiří Hák: „Komplikace jsou naše práce. Všechny projekty mají ‘dětské i dospělácké nemoci.’ Tomu se prostě nevyhnete.“

Jan Hlousek: Současná situace vytváří prostor k zamyšlení nad zásadními rozhodnutími, která jsou často spojená s dlouhodobým investováním
31. března 2020 Profi Poradenství & Finance

“Za penězi a majetkem jsou často ukryta hluboká osobní témata, která se promítnou i do obchodního vztahu a poradce je musí citlivě brát v potaz. Poradce tak na sebe přebírá nemalou zodpovědnost, na kterou musí být osobnostně připraven.” Jan Hlousek v rozhovoru měsíce o aktuálním dění na trhu a směrování finanční skupiny eDO.

eDO finance: Centrála má být partnerem poradce
27. ledna 2020 Profi Poradenství & Finance

Na dnešním finančně zprostředkovatelském trhu je X společností, mezi kterými byste těžko hledali nějaké zásadní rozdíly. Tedy alespoň podle objektivně hodnotitelných parametrů jako je výše provizí nebo seznam partnerských společností. Předhání se ve vývoji nových technologií a rychlosti zpracování smluv, ale tou opravdovou motivací pro změnu jsou ve výsledku hlavně lidé. Ti byli před pár lety rozhodující i pro Michala Hofmana, výkonného ředitele eDO finance, který přešel z korporátního světa pojišťovny do začínající společnosti s jasnou vizí vybudovat pro poradce svobodné prostředí, ve kterém bude centrála jejich průvodcem a partnerem, který je bude podporovat v jejich podnikání.

Jak nejlépe využít příležitosti na trhu realit
16. ledna 2020 Poradci-sobe.cz

Propojování financí s realitami není na českém trhu nic nového. Přesto se o něm v současné době mluví více než kdy dříve. Aktuální finančně-realitní trend vystihla také podzimní konference Evoluce 2020, která vznikla pod taktovkou organizátorů tradičních konferencí FINfest společně s asociací EFPA a Realitním vzdělávacím institutem. Na největší akci pro finanční a realitní profesionály se představila také společnost eDO reality, která spolupráci těchto dvou světů posouvá díky zkušenostem a technologiím na zcela novou úroveň.

Doporučené články z blogu eDO

Blog
Květen na finančních trzích
01. června 2020 Investice

Květen byl naplněn očekáváním, jak bude probíhat uvolňování po protivirových opatření, alespoň co se České republiky týče. Automobilky a ostatní průmyslové podniky znovu rozjížděly výrobu, restaurace otevřely své zahrádky a do ulic se vracel život. HDP v 1Q potvrdilo očekávaný pokles a ČNB nečekaně a razantně snížila sazby o 0,75 % na pomoc ekonomice. V Evropě se firmy napříč trhem „předháněly“, která bude nucena propustit více zaměstnanců, a nejen proto se EU pokusila tomuto zabránit záchranným balíčkem. Analytici již začali bilancovat a předpovídat, co nám krize vzala a kdy se vše vrátí k době před koronavirem. Trhy se po předchozích propadech vydaly optimisticky vzhůru, což podpořilo poptávku po ropě, jejíž cena za měsíc vzrostla o více jak 75 % (Brent 37,61 USD). Na závěr pak „Doktor Zkáza“ (Rubíny) varoval před desetiletím dluhů.

Dáváte přednost elektromobilům, nebo vozům s konvenčním motorem?
14. května 2020 Ostatní

Elektromobilita a hybridní pohony jsou v dopravě trendem, který každým rokem získává na síle. Zatímco však v Evropské unii byl v roce 2018 takovým každý 50. nově registrovaný vůz, v České republice se jednalo o číslo výrazně nižší – 263. V současnosti tak lze na tuzemských silnicích potkat něco přes 3 tisíce elektromobilů, jejichž prodeje i díky nízké srovnávací základně meziročně rostou o desítky procent.