Blog

Daň z nemovitosti se hlásí, nezapomeňte na ní

28. ledna 2020 Reality

Splnili jste si v loňském roce svůj sen a pořídili si vlastní nemovitost? Nebo jste kolaudovali novostavbu, přístavbu či prováděli další významnou změnu? Nezapomeňte, že úklidem a stěhováním ještě není vše hotovo. Stále je zde papírování, konkrétně v podobě daně z nemovitosti, kdy nové přiznání či aktualizaci stávajícího je možné podat pouze do konce tohoto měsíce, tedy 31. ledna.

Na co si dát pozor při koupi a pronájmu investiční nemovitosti
12. prosince 2019 Investice

Pokud jste se rozhodli, že si své prostředky uložíte do nemovitostí s cílem zachovat jejich hodnotu a ideálně dostávat pravidelnou rentu v podobě nájmu a koupili si investiční byt, máte za sebou největší krok ke splnění cíle číslo jedna. K tomu druhému, tedy rentě, však potřebujete nejprve získat nájemníka.

Jak investovat do nemovitostí bez milionů na účtě
05. září 2019 Hypotéky a úvěry

Z pohledu běžného střadatele, kterému leží hlavní část jeho úspor na běžném účtu, nenabízí poslední měsíce příliš radosti. Inflace v České republice atakuje 3 % a níže se letos již nedostane. ČNB sice stanovila svou základní úrokovou repo sazbu na 2 %, díky které si u ní komerční banky čile protáčejí peníze, ovšem na nabídce zhodnocení klasických spořicích produktů, jako jsou termínované vklady či spořicí účty, se to nijak neprojevuje. Reálně tak peníze v bankách ztrácejí na hodnotě.

Proč je potřeba pravidelně aktualizovat majetkové pojištění
25. července 2019 Pojištění

Ve všech médiích je oblíbeným tématem růst cen nemovitostí. Ze všech stran se probírají zásahy ČNB, parametry hypoték, cenotvorba developerů a dopady na peněženky běžných lidí. Avšak jeden z nejdůležitějších průvodních jevů, na který nesmí žádný z majitelů nemovitosti zapomínat, stojí mimo centrum zájmu médií. Je jím aktualizace pojistné částky tak, aby odpovídala skutečnosti.