Blog

Životní pojištění: Čím více o sobě prozradíte, tím spokojenější budete s pojistným plněním

05. listopadu 2019 Pojištění

Každý, kdo někdy řešil rizikové pojištění, tuhle část smluvní dokumentace zná. Dotazník. Otravný, v případě rozsáhlejšího pojistného krytí i několikastránkový papír se spoustou otázek, na které se dá odpovědět jedním slovem nebo také „slohovkou“. Kdykoliv, kdy Vám to přijde vhodné, využijte určitě druhou možnost. Dotazník totiž zpravidla vyplňujete jen jednou a informace v něm obsažené jsou určující pro Vaši budoucí spokojenost s plněním od pojišťovny.

Nastavení životního pojištění se nevyplatí podceňovat
20. září 2019 Pojištění

Nezřídka se v životě stává, že se spousta energie věnuje malichernostem a důležité věci se nakonec udělají tak nějak z donucení a v rychlosti. V případě nastavení ochrany finančního zajištění domácnosti je tomu bohužel častokrát přesně tak.

Odborné zkoušky z pojišťovnictví - co nás čeká?
10. září 2019 Pojištění

V půlce srpna byla zveřejněna po takřka třičtvrtě roce práce finální podoba testovacích otázek pro odborné zkoušky dle zák. č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění. Nutno podotknout, že projekt takového rozsahu nemá dosud v Česku v této oblasti obdoby. Na jeho přípravě se podílelo 70 členů ČAP-EFPA a skoro 300 testerů. Při své práci vycházeli z takřka 50 publikací, všech souvisejících zákonů, vyhlášek a judikatury. Výsledkem je 1 500 vytvořených otázek a 100 případových studií.

Proč je potřeba pravidelně aktualizovat majetkové pojištění
25. července 2019 Pojištění

Ve všech médiích je oblíbeným tématem růst cen nemovitostí. Ze všech stran se probírají zásahy ČNB, parametry hypoték, cenotvorba developerů a dopady na peněženky běžných lidí. Avšak jeden z nejdůležitějších průvodních jevů, na který nesmí žádný z majitelů nemovitosti zapomínat, stojí mimo centrum zájmu médií. Je jím aktualizace pojistné částky tak, aby odpovídala skutečnosti.