Blog

Víte, jakou hodnotu má Váš majetek?

15. listopadu 2019 Investice

Kolikrát už se Vám stalo, že jste se zamýšleli nad tím, jaká je vlastně aktuální hodnota Vašeho veškerého majetku. Samozřejmě je možné použít metodu odhadu „od oka“, ale přeci jen, pokud by to člověk chtěl vážně spočítat, čeká ho poměrně náročný úkol. 

Investiční zprostředkování nebo poradenství? V čem se liší a co si vybrat?
14. října 2019 Investice

Máte na účtu volné finanční prostředky, které byste rádi zhodnotili, ale nevíte vlastně jak? Možností, jak v dnešní době investovat peníze, je tolik, že pro laika bez hlubších znalostí a zkušeností s investováním je takřka nereálné, aby se v nich vyznal. Natož si správně vybral a v klidu pak jen sledoval, jak hodnota jeho peněz v čase roste. Není však nic jednoduššího než se v tomto ohledu svěřit odborníkům, kteří vám s investováním pomohou. Ale koho si vybrat? Investičního zprostředkovatele nebo poradce? Pojďme se podívat, jaký je mezi nimi rozdíl.

Kouzlo pravidelného investování
25. září 2019 Investice

Pokud jste o investování někdy uvažovali a zjišťovali si alespoň základní zásady, určitě jste natrefili na jednu z těch nejdůležitějších – pravidelnost. A co že je na ní tak „magického“?

Splácet méně, splatit dříve nebo raději investovat?
15. září 2019 Hypotéky a úvěry

Znáte to. Obecně se traduje nadsázka, že kdo si sjedná hypotéku, má na noze dalších 30 let přivázanou dělovou kouli, která se ho neustále snaží stáhnout pod hladinu. Vcelku dramatické. Když se nad tím ale člověk zamyslí, je to opravdu taková „katastrofa“?

Jak investovat do nemovitostí bez milionů na účtě
05. září 2019 Hypotéky a úvěry

Z pohledu běžného střadatele, kterému leží hlavní část jeho úspor na běžném účtu, nenabízí poslední měsíce příliš radosti. Inflace v České republice atakuje 3 % a níže se letos již nedostane. ČNB sice stanovila svou základní úrokovou repo sazbu na 2 %, díky které si u ní komerční banky čile protáčejí peníze, ovšem na nabídce zhodnocení klasických spořicích produktů, jako jsou termínované vklady či spořicí účty, se to nijak neprojevuje. Reálně tak peníze v bankách ztrácejí na hodnotě.