Blog

Jak investovat, když se na finančních trzích nedaří

27. prosince 2019 Investice

Někteří experti na chování investorů na finančních trzích tvrdí, že tak dlouho se o krizi či korekci mluví, až se nějaká opravdu dostaví. Musí být ale situace, kdy nejrůznější aktiva ztrácí rychle a zdánlivě bezdůvodně na hodnotě, vykládána pouze jako strašák a hrozba? Nemusí.

Na co si dát pozor při koupi a pronájmu investiční nemovitosti
12. prosince 2019 Investice

Pokud jste se rozhodli, že si své prostředky uložíte do nemovitostí s cílem zachovat jejich hodnotu a ideálně dostávat pravidelnou rentu v podobě nájmu a koupili si investiční byt, máte za sebou největší krok ke splnění cíle číslo jedna. K tomu druhému, tedy rentě, však potřebujete nejprve získat nájemníka.

Víte, jakou hodnotu má Váš majetek?
15. listopadu 2019 Investice

Kolikrát už se Vám stalo, že jste se zamýšleli nad tím, jaká je vlastně aktuální hodnota Vašeho veškerého majetku. Samozřejmě je možné použít metodu odhadu „od oka“, ale přeci jen, pokud by to člověk chtěl vážně spočítat, čeká ho poměrně náročný úkol. 

Investiční zprostředkování nebo poradenství? V čem se liší a co si vybrat?
14. října 2019 Investice

Máte na účtu volné finanční prostředky, které byste rádi zhodnotili, ale nevíte vlastně jak? Možností, jak v dnešní době investovat peníze, je tolik, že pro laika bez hlubších znalostí a zkušeností s investováním je takřka nereálné, aby se v nich vyznal. Natož si správně vybral a v klidu pak jen sledoval, jak hodnota jeho peněz v čase roste. Není však nic jednoduššího než se v tomto ohledu svěřit odborníkům, kteří vám s investováním pomohou. Ale koho si vybrat? Investičního zprostředkovatele nebo poradce? Pojďme se podívat, jaký je mezi nimi rozdíl.

Kouzlo pravidelného investování
25. září 2019 Investice

Pokud jste o investování někdy uvažovali a zjišťovali si alespoň základní zásady, určitě jste natrefili na jednu z těch nejdůležitějších – pravidelnost. A co že je na ní tak „magického“?