Blog

ČNB čas neztrácí

20. března 2020 Hypotéky a úvěry

Bankovní rada ČNB na svém mimořádném zasedání v pondělí 16. března přistoupila ke skokovému snížení úrokových sazeb, a to hned o 0,5 %. Týká se to především pro cenu úvěrů stěžejní 2T repo sazby, jejíž úroveň je nyní 1,75 %. Není to však zdaleka jediné, s čím představitelé ČNB veřejnost seznámili.

Proč se vyplatí investovat do vlastního bydlení
10. listopadu 2019 Hypotéky a úvěry

Mít vlastnický vztah k místu, kde člověk či jeho rodina přebývá, je v Česku silně zakořeněnou tradicí. Vždyť 8 z 10 Čechů bydlí tzv. ve vlastním. A vědí proč.

Hypotéka do 75 let věku realitou
30. října 2019 Hypotéky a úvěry

Bylo pouze otázkou času, kdy se ze vzácné výjimky stane standard. Na prodlužující se délku života reagují i úvěrové produkty, kdy hypotéky postupem času pomalu zvyšují tzv. maximální výstupní věk z původně 60 až na dnešních 75 let.

Splácet méně, splatit dříve nebo raději investovat?
15. září 2019 Hypotéky a úvěry

Znáte to. Obecně se traduje nadsázka, že kdo si sjedná hypotéku, má na noze dalších 30 let přivázanou dělovou kouli, která se ho neustále snaží stáhnout pod hladinu. Vcelku dramatické. Když se nad tím ale člověk zamyslí, je to opravdu taková „katastrofa“?

Vývoj dofinancování úvěru na bydlení
09. srpna 2019 Hypotéky a úvěry

Je paradoxem, že tato problematika v podobě vytloukání dluhu dluhem vznikla jako protireakce na jednání regulátora způsobené jeho obavami z příliš rychlého tempa zadlužování českých domácností.