Blog

Leden na finančních trzích

03. února 2020 Investice

Vážení čtenáři, první měsíc roku 2020 obdržel zkraje zásah v podobě amerického útoku na íránského generála. Tento akt člověka poslal ceny ropy směrem dolů, aby je v průběhu ledna dále poslala svým zásahem příroda v podobě koronaviru. Tento vir se „promítl“ i do cen světových trhů a cen ropy, i když americký NASDAQ překonal hranici 29000 bodů. Trhy potvrzovaly ochlazení ekonomik, s vidinou lehkého růstu, kterému může pomoct například celní dohoda USA a Číny. Závěrem měsíce došlo ke zklidnění bouře okolo digitální daně a posledním lednovým dnem se „konečně“ Britské království rozloučilo s Evropskou unií.

Prosinec na finančních trzích
01. ledna 2020 Investice

Prosinec byl ve znamení BREXITové bouře v podobě britských parlamentních voleb, které snad, již po několikáté, udaly směr rozluky mezi Britskými ostrovy a Evropskou Unií. USA a Čína došly k dílčím celním dohodám, a přesto Donald Trump zahrál svými výroky na struny tržního sentimentu. Apple byl přeskočen v žebříčku tržní kapitalizace, uzemnění Boeingu 737 MAX si vybírá svoji daň. Inflace rostla, v ČR překročila 3 %, a banky a pojišťovny si prošly zátěžovým testem ČNB.  

Jak investovat, když se na finančních trzích nedaří
27. prosince 2019 Investice

Někteří experti na chování investorů na finančních trzích tvrdí, že tak dlouho se o krizi či korekci mluví, až se nějaká opravdu dostaví. Musí být ale situace, kdy nejrůznější aktiva ztrácí rychle a zdánlivě bezdůvodně na hodnotě, vykládána pouze jako strašák a hrozba? Nemusí.

Listopad na finančních trzích
01. prosince 2019 Investice

V listopadu bylo ticho o BREXITu a Evropa se vrátila do statistik za 3Q 2019. Občas zazněly výstřely zpoza barikád celní „války“ mezi USA a Čínou. Sentiment a nálada trhu se měnila sektor od sektoru a do vzduchu přibyly další otazníky a prognózy krize. Zažili jsme bitcoinový sešup, ropnou „rally“ a nepovedený zátěžový test Boeingu.

Říjen na finančních trzích
01. listopadu 2019 Investice

Měsíc říjen byl svými událostmi pestrý. Hlavním tématem byl BREXIT, jehož vývoj byl jak na houpačce, a nová cla směřovaná z USA na EU. Pozornost byla upřena na Blízký Východ a tureckou bezpečnostní akci, z Evropy přišla první data, která by mohla značit zpomalení ekonomiky a u nás v parlamentu se řešil vládní daňový balíček.