Blog - Spoření

Rodinné finance pod lupou

12. února 2020

S příchodem nového roku bývá již tradičně spojeno bilancování minulého a plánování budoucího. Nedílnou součástí tohoto hodnocení bývá i stav finanční kondice, jelikož právě ta je častokrát stěžejní podmínkou k tomu, aby se vše odvíjelo dle ideálních představ.

Jak velká by měla být vaše finanční rezerva
10. ledna 2020

S tou situací se jistě již někdy setkal každý z nás – právě v tu nejméně vhodnou dobu se objevil nečekaný výdaj, na který jste zrovna nebyli připraveni a „užili“ jste si kvůli němu nejednu pernou chvilku. Zadřený motor auta před dovolenou, pokažená pračka či lednička nebo rozbitá televize před vánočními svátky. Náklady na opravy nebo pořízení náhrady v řádu desítek tisíc korun je nutné hradit neprodleně. Kde na ně ale najednou vzít a zároveň se pokaždé nezadlužit skrze spotřebitelský či jiný úvěr?

Posledních pár dní pro státní příspěvky na stavební spoření
16. prosince 2019

Závěr roku se nese v duchu bilancování. To se týká samozřejmě i finanční stránky. Co se zbylými prostředky? Dopřát si zimní dovolenou, nakoupit více vánočních dárků? Nebo peníze pošetřit? Stále oblíbenou variantou českých domácností je přebytečné finance ukládat na stavební spoření založená napříč rodinou.

Jak nejlépe využít státní podporu bydlení
15. srpna 2019

Pokud očekáváte, že vám stát či místní samosprávy při řešení bytové situace nabídnou pomocnou ruku, nenechte se zmýlit. Možná to platí v případě nezaměstnanosti či zdravotních obtíží, rozhodně se to však netýká bydlení. V tomto případě i přes nejrůznější mediální proklamace platí, že se každý musí se svým osudem poprat sám.