Blog - Pojištění

Chytré technologie – (ne)bezpečně pohodlný život

10. prosince 2019

Není pochyb o tom, že technologie nám usnadňují běžný život a zefektivňují fungování mnoha firem, málokdo si však uvědomuje bezpečnostní hrozby, které jejich používání přináší. Vzhledem k rychlosti, s jakou se technologie vyvíjejí, je potřeba se v tomto ohledu neustále vzdělávat a umět kybernetická rizika předcházet nebo alespoň minimalizovat. Víte, kde všude vás mohou potkat a na co všechno byste si měli dát pozor?

Životní pojištění: Čím více o sobě prozradíte, tím spokojenější budete s pojistným plněním
05. listopadu 2019

Každý, kdo někdy řešil rizikové pojištění, tuhle část smluvní dokumentace zná. Dotazník. Otravný, v případě rozsáhlejšího pojistného krytí i několikastránkový papír se spoustou otázek, na které se dá odpovědět jedním slovem nebo také „slohovkou“. Kdykoliv, kdy Vám to přijde vhodné, využijte určitě druhou možnost. Dotazník totiž zpravidla vyplňujete jen jednou a informace v něm obsažené jsou určující pro Vaši budoucí spokojenost s plněním od pojišťovny.

Nastavení životního pojištění se nevyplatí podceňovat
20. září 2019

Nezřídka se v životě stává, že se spousta energie věnuje malichernostem a důležité věci se nakonec udělají tak nějak z donucení a v rychlosti. V případě nastavení ochrany finančního zajištění domácnosti je tomu bohužel častokrát přesně tak.

Odborné zkoušky z pojišťovnictví - co nás čeká?
10. září 2019

V půlce srpna byla zveřejněna po takřka třičtvrtě roce práce finální podoba testovacích otázek pro odborné zkoušky dle zák. č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění. Nutno podotknout, že projekt takového rozsahu nemá dosud v Česku v této oblasti obdoby. Na jeho přípravě se podílelo 70 členů ČAP-EFPA a skoro 300 testerů. Při své práci vycházeli z takřka 50 publikací, všech souvisejících zákonů, vyhlášek a judikatury. Výsledkem je 1 500 vytvořených otázek a 100 případových studií.

Proč je potřeba pravidelně aktualizovat majetkové pojištění
25. července 2019

Ve všech médiích je oblíbeným tématem růst cen nemovitostí. Ze všech stran se probírají zásahy ČNB, parametry hypoték, cenotvorba developerů a dopady na peněženky běžných lidí. Avšak jeden z nejdůležitějších průvodních jevů, na který nesmí žádný z majitelů nemovitosti zapomínat, stojí mimo centrum zájmu médií. Je jím aktualizace pojistné částky tak, aby odpovídala skutečnosti.