Blog - Investice

Leden na finančních trzích

03. února 2020

Vážení čtenáři, první měsíc roku 2020 obdržel zkraje zásah v podobě amerického útoku na íránského generála. Tento akt člověka poslal ceny ropy směrem dolů, aby je v průběhu ledna dále poslala svým zásahem příroda v podobě koronaviru. Tento vir se „promítl“ i do cen světových trhů a cen ropy, i když americký NASDAQ překonal hranici 29000 bodů. Trhy potvrzovaly ochlazení ekonomik, s vidinou lehkého růstu, kterému může pomoct například celní dohoda USA a Číny. Závěrem měsíce došlo ke zklidnění bouře okolo digitální daně a posledním lednovým dnem se „konečně“ Britské království rozloučilo s Evropskou unií.

Prosinec na finančních trzích
01. ledna 2020

Prosinec byl ve znamení BREXITové bouře v podobě britských parlamentních voleb, které snad, již po několikáté, udaly směr rozluky mezi Britskými ostrovy a Evropskou Unií. USA a Čína došly k dílčím celním dohodám, a přesto Donald Trump zahrál svými výroky na struny tržního sentimentu. Apple byl přeskočen v žebříčku tržní kapitalizace, uzemnění Boeingu 737 MAX si vybírá svoji daň. Inflace rostla, v ČR překročila 3 %, a banky a pojišťovny si prošly zátěžovým testem ČNB.  

Jak investovat, když se na finančních trzích nedaří
27. prosince 2019

Někteří experti na chování investorů na finančních trzích tvrdí, že tak dlouho se o krizi či korekci mluví, až se nějaká opravdu dostaví. Musí být ale situace, kdy nejrůznější aktiva ztrácí rychle a zdánlivě bezdůvodně na hodnotě, vykládána pouze jako strašák a hrozba? Nemusí.

Na co si dát pozor při koupi a pronájmu investiční nemovitosti
12. prosince 2019

Pokud jste se rozhodli, že si své prostředky uložíte do nemovitostí s cílem zachovat jejich hodnotu a ideálně dostávat pravidelnou rentu v podobě nájmu a koupili si investiční byt, máte za sebou největší krok ke splnění cíle číslo jedna. K tomu druhému, tedy rentě, však potřebujete nejprve získat nájemníka.

Listopad na finančních trzích
01. prosince 2019

V listopadu bylo ticho o BREXITu a Evropa se vrátila do statistik za 3Q 2019. Občas zazněly výstřely zpoza barikád celní „války“ mezi USA a Čínou. Sentiment a nálada trhu se měnila sektor od sektoru a do vzduchu přibyly další otazníky a prognózy krize. Zažili jsme bitcoinový sešup, ropnou „rally“ a nepovedený zátěžový test Boeingu.