Blog - Investice

Listopad na finančních trzích

01. prosince 2019

V listopadu bylo ticho o BREXITu a Evropa se vrátila do statistik za 3Q 2019. Občas zazněly výstřely zpoza barikád celní „války“ mezi USA a Čínou. Sentiment a nálada trhu se měnila sektor od sektoru a do vzduchu přibyly další otazníky a prognózy krize. Zažili jsme bitcoinový sešup, ropnou „rally“ a nepovedený zátěžový test Boeingu.

Víte, jakou hodnotu má Váš majetek?
15. listopadu 2019

Kolikrát už se Vám stalo, že jste se zamýšleli nad tím, jaká je vlastně aktuální hodnota Vašeho veškerého majetku. Samozřejmě je možné použít metodu odhadu „od oka“, ale přeci jen, pokud by to člověk chtěl vážně spočítat, čeká ho poměrně náročný úkol. 

Říjen na finančních trzích
01. listopadu 2019

Měsíc říjen byl svými událostmi pestrý. Hlavním tématem byl BREXIT, jehož vývoj byl jak na houpačce, a nová cla směřovaná z USA na EU. Pozornost byla upřena na Blízký Východ a tureckou bezpečnostní akci, z Evropy přišla první data, která by mohla značit zpomalení ekonomiky a u nás v parlamentu se řešil vládní daňový balíček.

Investiční zprostředkování nebo poradenství? V čem se liší a co si vybrat?
14. října 2019

Máte na účtu volné finanční prostředky, které byste rádi zhodnotili, ale nevíte vlastně jak? Možností, jak v dnešní době investovat peníze, je tolik, že pro laika bez hlubších znalostí a zkušeností s investováním je takřka nereálné, aby se v nich vyznal. Natož si správně vybral a v klidu pak jen sledoval, jak hodnota jeho peněz v čase roste. Není však nic jednoduššího než se v tomto ohledu svěřit odborníkům, kteří vám s investováním pomohou. Ale koho si vybrat? Investičního zprostředkovatele nebo poradce? Pojďme se podívat, jaký je mezi nimi rozdíl.

Co se v září událo na finančních trzích?
01. října 2019

Září bylo obdobím turbulencí zejména na komoditním trhu z důvodu neklidu na Blízkém Východě. Zasedala ČNB a ECB, v New Yorku se konalo zasedání OSN, ve Velké Británii stále hledají Brexit a mnoho dalšího.