Blog - Hypotéky a úvěry

ČNB přistoupila k dalším úlevám při schvalování úvěrů

02. dubna 2020

S účinností od 1. dubna přichází ČNB s dalším krokem na podporu ekonomiky, tentokrát směřovaným na zájemce o financování bydlení. Jako blesk z čistého nebe tak přichází zvýšení dosavadních limitů na LTV a DSTI. Sledování ukazatele DTI bylo dokonce úplně zastaveno. Získat úvěr nyní bude výrazně snazší.

ČNB čas neztrácí
20. března 2020

Bankovní rada ČNB na svém mimořádném zasedání v pondělí 16. března přistoupila ke skokovému snížení úrokových sazeb, a to hned o 0,5 %. Týká se to především pro cenu úvěrů stěžejní 2T repo sazby, jejíž úroveň je nyní 1,75 %. Není to však zdaleka jediné, s čím představitelé ČNB veřejnost seznámili.

I banky prokazují solidaritu
16. března 2020

Ve čtvrtek byl představen balíček opatření, které mají především zaměstnancům a OSVČ alespoň částečně zmírnit finanční dopady související s šířením koronaviru Covid-19, respektive ochrannými opatřeními.

Hypotéka do 75 let věku realitou
30. října 2019

Bylo pouze otázkou času, kdy se ze vzácné výjimky stane standard. Na prodlužující se délku života reagují i úvěrové produkty, kdy hypotéky postupem času pomalu zvyšují tzv. maximální výstupní věk z původně 60 až na dnešních 75 let.